OKOLICA

  1. W drodze

    Z myślą o Gościach podróżujących służbowo ...
  2. Majówka 2018

    Zapraszamy na majówkę...
  3. Wakacje 2018

    Wakacje na Mazurach...

OKOLICA

 

 

Giżycko nazywane jest sercem Krainy Wielkich Jezior Mazurskich. Centralnym punktem miasta jest plac Grunwaldzki. Właśnie przy nim usytuowany jest HOTEL CESARSKI.

 

 

To położenie jest atutem wypoczynku u nas.

 

Stąd wszystko jest w zasięgu ręki:

 

• Plaża miejska nad jeziorem Niegocin, a tuż obok niej port z Flotą Mazurską.  Plaża jest latem miejscem wielu atrakcji (koncertów, zawodów, regat żeglarskich). W porcie można skorzystać z usług armatorów i wyruszyć w rejs po jeziorach.

 

• Kilka kroków dzieli nas od Kościoła Ewangelickiego, jednego z zabytków Giżycka, w którym w wakacyjne niedziele odbywają się wyjątkowe koncerty organowe i kameralne.

 

• Po przejściu 400 metrów w kierunku zachodnim napotkacie Państwo zabytek na skale światową – obrotowy most (jedyny taki czynny w Europie). Tuż przy nim usytuowana jest promenada nad Kanałem Łuczańskim – urokliwy trakt spacerowy, będący ulubionym miejscem przechadzek Giżycczan, prowadzący na giżyckie molo.

 

• Kilkaset metrów za mostem znajduje się natomiast twierdza Boyen – dziewiętnastowieczna fortyfikacja – duma Giżycka.

 

• Tuż przy wyjściu z budynku hotelowego znajduje się przystanek autobusowy, a 100m dalej postój taksówek.

 

• Na wzgórzu przy skrzyżowaniu ulicy Warszawskiej i Wodociągowej znajduje się Wieża Ciśnień, w której na ostatniej kondygnacji mieści  się kawiarnia z widokiem na całe miasto.

 

• W pobliżu swoje siedziby mają banki, przy których znajdziecie państwo bankomaty. Stąd tylko kilka kroków do głównej ulicy miasta – Warszawskiej, gdzie można oddać się pasji zakupów albo zajrzeć do Centrum Promocji i Informacji Turystycznej, by dowiedzieć się co jeszcze warto w Giżycku i na Mazurach zobaczyć.Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress