Pokoje Giżycko, Mazury. Noclegi na Mazurach, hotele.
OKOLICA

Rezerwacja Online
  1. W drodze

    Z myślą o Gościach podróżujących służbowo ...
  2. Ferie 2018

    Zapraszamy na mazurskie ferie...
  3. Wiosna 2018

    Mazury - cud natury... Zobacz je w wiosennych barwach

OKOLICA

 

 

Giżycko nazywane jest sercem Krainy Wielkich Jezior Mazurskich. Centralnym punktem miasta jest plac Grunwaldzki. Właśnie przy nim usytuowany jest HOTEL CESARSKI.

 

 

To położenie jest atutem wypoczynku u nas.

 

Stąd wszystko jest w zasięgu ręki:

 

• Plaża miejska nad jeziorem Niegocin, a tuż obok niej port z Flotą Mazurską.  Plaża jest latem miejscem wielu atrakcji (koncertów, zawodów, regat żeglarskich). W porcie można skorzystać z usług armatorów i wyruszyć w rejs po jeziorach.

 

• Kilka kroków dzieli nas od Kościoła Ewangelickiego, jednego z zabytków Giżycka, w którym w wakacyjne niedziele odbywają się wyjątkowe koncerty organowe i kameralne.

 

• Po przejściu 400 metrów w kierunku zachodnim napotkacie Państwo zabytek na skale światową – obrotowy most (jedyny taki czynny w Europie). Tuż przy nim usytuowana jest promenada nad Kanałem Łuczańskim – urokliwy trakt spacerowy, będący ulubionym miejscem przechadzek Giżycczan, prowadzący na giżyckie molo.

 

• Kilkaset metrów za mostem znajduje się natomiast twierdza Boyen – dziewiętnastowieczna fortyfikacja – duma Giżycka.

 

• Tuż przy wyjściu z budynku hotelowego znajduje się przystanek autobusowy, a 100m dalej postój taksówek.

 

• Na wzgórzu przy skrzyżowaniu ulicy Warszawskiej i Wodociągowej znajduje się Wieża Ciśnień, w której na ostatniej kondygnacji mieści  się kawiarnia z widokiem na całe miasto.

 

• W pobliżu swoje siedziby mają banki, przy których znajdziecie państwo bankomaty. Stąd tylko kilka kroków do głównej ulicy miasta – Warszawskiej, gdzie można oddać się pasji zakupów albo zajrzeć do Centrum Promocji i Informacji Turystycznej, by dowiedzieć się co jeszcze warto w Giżycku i na Mazurach zobaczyć.Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress