Mazury rokrocznie są wybierane przez większą liczbę turystów. Region cieszy się niesamowitym uznaniem przede wszystkim z uwagi na zaciszne miejsca na łonie przyrody oraz niesamowicie rozbudowaną turystykę wodną. Mazurskie jachty czy też kajakowe wyprawy przyciągają rzesze turystów spragnionych aktywnych wakacji w otoczeniu przepięknej, miejscami dziewiczej przyrody.
Nasz hotel w Giżycku usytuowany przy centralnym placu Grunwaldzkim z pewnością będzie dobrym miejscem, z którego korzystanie z atrakcji będzie prostsze logistycznie.
Co warto zobaczyć w Giżycku?
Oprócz malowniczej przyrody Giżycko oferuje wiele innych atrakcji turystycznych, również sezonowych. Oto niektóre z nich:
  • Plaża miejska (jezioro Niegocin) – w pobliżu znajduje się również port z Flotą Mazurską. Na samej plaży w sezonie letnim odbywa się wiele imprez kulturalnych i sportowych (koncerty, zawody sportowe, żeglarstwo). Z portu wyruszymy również w rejsy po jeziorach mazurskich.
  • Kościół Ewangelicki – znajduje się niedaleko Hotelu Cesarski. W niedziele możemy posłuchać tam koncertów kameralnych i organowych.
  • Jedyny czynny most obrotowy – niesamowita atrakcja z uwagi na to, że jest to jedyny takiego typu działający obiekt w Europie. W pobliżu również czekają na Ciebie urokliwe deptaki, promenada nad kanałem Łuczańskim i molo.
  • Twierdza Boyen – znajduje się ona nieopodal mostu obrotowego i jest dumą Giżycka, najbardziej rozpoznawalną jej atrakcją turystyczną. XIX wieczną fortyfikację trzeba koniecznie zobaczyć będąc w Giżycku.

Z wszystkich atrakcji Giżycka i okolic można w bardzo wygodny sposób korzystać meldując się w Hotelu Cesarski, który dzięki swojej lokalizacji oraz doskonałemu wyposażeniu stanowić może doskonałą bazę wypadową do dalszego zwiedzania i korzystania z turystycznych walorów okolicy.
Ten Giżycki Hotel w najwyższych standardach z pewnością pozostawi u Ciebie niezatarte wspomnienia udanych wakacji w krainie Wielkich Jezior Mazurskich.